Friday, 2020-12-04, 2:19 PM
Welcome Guest | RSS
 
 
Main Page | Vezë me qepë dhe domate - Forum | Register | Log in
[New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Arti & Kultura » Kuzhina Shqiptare » Vezë me qepë dhe domate
Vezë me qepë dhe domate
dj-timiDate: Friday, 2007-09-07, 3:25 PM | Message # 1
Lieutenant colonel
Group: Administrators
Messages: 115
Reputation: 0
Status: Offline
Qepët e njoma të pastruara e të lara priten në pjesë 3-4 cm,skuqen në zjarr të ngadalshëm mbuluar me kapak sa të zbuten.U hidhet kripë,kopër dhe në fund vezët.
Për 1 person
vezë 1 ose 2 kokrra,qepë mesatare,vaj 2 lugë gjelle,domate 1 kokërr mesatare,kripë,piper,majdanoz.
 
Forum » Arti & Kultura » Kuzhina Shqiptare » Vezë me qepë dhe domate
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:


Copyright MyCorp © 2020

Website builderuCoz