Wednesday, 2020-08-05, 6:34 PM
Welcome Guest | RSS
 
 
Main Page | Sallatë me speca të pjekur - Forum | Register | Log in
[New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Arti & Kultura » Kuzhina Shqiptare » Sallatë me speca të pjekur
Sallatë me speca të pjekur
dj-timiDate: Friday, 2007-09-07, 3:28 PM | Message # 1
Lieutenant colonel
Group: Administrators
Messages: 115
Reputation: 0
Status: Offline
Për këtë sallatë zgjidhen speca të mëdhenj me tul,piqen në zjarr të ngadalshëm dhe,pasi të jenë pjekur,u hiqet cipa dhe farëzat.Priten në formë rripash,pastaj vedosen në pjate, u hidhet vaj,uthull,kripe,majdanoy dhe hudhra të shtypura,sipas dëshirës.Hurdhra edhe mund të mos përdoret.

Për 1 kg speca duhen
vaj 4-5 lugë,uthull 2-3 lugë,hudhra 1 kokërr,piper sipas dëshirës.

 
Forum » Arti & Kultura » Kuzhina Shqiptare » Sallatë me speca të pjekur
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:


Copyright MyCorp © 2020

Website builderuCoz